Komunikat nr 2  Regionalnego Sztabu Strajkowego Regionu Zielonogórskiego Nowa Sól/Zielona Góra

Trwa, rozpoczęta konferencją prasową w dniu 27 czerwca 2023r.,  akcja społeczna i pracownicza PanDa w jednostkach organizacyjnych samorządu Miejskiego Nowej Soli i powiatu nowosolskiego. Walczymy o godne warunki pracy i płacy.

Obecnie kontynuujemy kolejny etap akcji tj. wysyłanie listów do Prezydenta Jacka Milewskiego i Starosty Iwony Brzozowskiej oraz radnych miejskich i powiatowych z wiadomością do lokalnych mediów prosząc decydentów o realizację postulatów pracowniczych.

Akcja PanDa jest szeroko i pozytywnie komentowana przez społeczność nowosolską i powiatową. Dynamicznie rośnie poparcie dla działań pracowników zorganizowanych w  NSZZ „Solidarność” . Widać coraz większą arogancję „władzy” będącej niby dla nas, niby dla społeczeństwa, a tak naprawdę  zainteresowanej tylko sobą, o czym świadczą ostatnie wydarzenia.   

Ponownie, teraz już  oficjalnym, w trybie administracyjny , pismem Prezydent Nowej Soli odsyła nas do Dyrektorów  jednostek po podwyżkę  płac, którzy i tak nic nie mogą, bez odpowiednich decyzji finansowych Prezydenta i Starosty.  

Wiemy , że mamy rację , prawo i społeczeństwo nowosolskie stoi razem z nami , stoi  tam gdzie zawsze stoi „Solidarność”!

Razem możemy więcej ! I tak Wygramy !!!

Załączamy zdjęcia z akcji przekazywania listów PanDa z Powiatowego Urzędu Pracy w Nowej Soli, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli i Żłobka w Nowej Soli.

Bogusław Motowidełko – Regionalny Sztab Strajkowy Regionu Zielonogórskiego

Dokumenty

Ważne! Rozliczenie z urzędem skarbowym

Rozliczenie organizacji związkowej z urzędem skarbowym

Ankieta informacyjna

Liczba członków na 31 grudnia 2020

Nowa deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Legitymacja członkowska

Wniosek o wydanie elektronicznej legitymacji

Wolność związkowa

Przegląd podjętych decyzji i wprowadzonych zasad przez Komitet Wolności Związkowych Rady Administracyjnej MBP

czytaj więcej

Pomoc dla represjonowanych

Instytut Pamięci Narodowej

czytaj więcej

Dokumenty dot. CIT-8

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.