Wiadomość dnia!

Jest Porozumienie. Jest sukces pracowników Urzędu Marszałkowskiego, którzy w zdecydowanej większości poparli NSZZ „Solidarność” aby  podczas trwających negocjacji reprezentował  ich interesy  płacowe.

Trwające  szósty miesiąc negocjacje w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, w którym pracowników  reprezentowali negocjatorzy NSZZ „Solidarność” z Komisji Międzyzakładowej w tym Urzędu Marszałkowskiego zakończone.

Dzisiaj, 20 maja 2022r. około godz. 14.30, zostało zawarte porozumienie pomiędzy NSZZ „Solidarność”  i Marszałek Województwa Lubuskiego Panią Elżbietą Polak – reprezentującą pracodawcę Urząd Marszałkowski .

Porozumienie gwarantuje pracownikom  podwyżkę w wysokości 300 zł do płacy zasadniczej na etat od 1 lutego 2022r. – już realizowana od lutego

i kolejne 700 zł do płacy zasadniczej na etat od 1 marca 2022r.

Gratulujemy i dziękujemy  pracownikom, negocjatorom i ekspertom NSZZ „Solidarność” którzy godnie                  z cierpliwością i determinacją doprowadzili do tak ważnego i spektakularnego porozumienia.

 Jest to kolejne, jednocześnie  tak godne,  porozumienie zawarte przez NSZZ „Solidarność” z przedstawicielami samorządu lokalnego. Porozumienie zawarte w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze może być przykładem dla Burmistrzów, Starostów i Prezydenta Zielonej Góry, który upierając się tylko przy swoich racjach, już doprowadził do ogłoszenia pogotowia strajkowego w jednostkach samorządowych jemu podległych będących w wielozakładowym sporze zbiorowym oraz do podjęcia przez pracowników ewentualnych działań ze strajkiem włącznie.

  Zorganizowani – Razem możemy więcej!

Bogusław Motowidełko – Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze – przewodniczący Regionalnego Sztabu Strajkowego NSZZ „Solidarność” Regionu Zielonogórskiego

Dokumenty

Ważne! Rozliczenie z urzędem skarbowym

Rozliczenie organizacji związkowej z urzędem skarbowym

Ankieta informacyjna

Liczba członków na 31 grudnia 2020

Nowa deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Legitymacja członkowska

Wniosek o wydanie elektronicznej legitymacji

Wolność związkowa

Przegląd podjętych decyzji i wprowadzonych zasad przez Komitet Wolności Związkowych Rady Administracyjnej MBP

czytaj więcej

Pomoc dla represjonowanych

Instytut Pamięci Narodowej

czytaj więcej

Dokumenty dot. CIT-8

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.